Ankara Boşanma Avukatları

En İyi Boşanma Avukatı Ankara
Boşanma Avukatı kelimesi asla beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi toplumsal bilinç olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi içinde bulunduğumuz toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Bir çok avukat , avukat olmaya para nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.

İyi bir boşanma avukatı duygularınızı anlar. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. Bu nedenle süreç boyunca size yardımcı olabilecek bir avukat bulmanız önemlidir. Peki uzman bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Bununla birlikte boşanma davası ne şekilde açılır şuna da değinelim. Boşanma davaları iki biçimde açılmaktadır. Eğer yanlar boşanma konusunda anlaşırsa aile mahkemesine başvurmaları durumunda anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için evliliğin en az bir yıl devam etmiş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden daha az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı olarak Bu Sitede evliliği bitirmek amacıyla müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu protokolün bir boşanma avukatı aracılığıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda evliliğe son vermek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekmektedir. Ayrıca boşanma nedeninin ispatlanması gerekir. Boşanma davasında davacı taraf boşanma gerekçelerini her türlü delille ispatlayabilir. Mesela kamera kayıtları kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davası baya uzun sürmektedir. Davayı hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Haddinden fazla boşanma avukatı var. İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Avukat seçerken en güzel çözüm yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir seçenek ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz avukatı öven internet blogları da aynı şekilde bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara Boşanma Avukatları”

Leave a Reply

Gravatar